گران ترين پارچه ايراني را بشناسيد

[ad_1]

گران ترين پارچه ايراني را بشناسيد

خبرگزاري آريا – همزمان با اختتاميه نمايشگاه «ديدار نقش مينا و زر» نخستين نشست هنرهاي بومي ايران و جهان برگزار مي‌شود.

العالم – ايران
معاونت صنايع دستي و هنرهاي سنتي کشور با همکاري گروه هنر انجمن انديشه و قلم سلسله نشست هنرهاي بومي ايران و جهان را همزمان با اختتاميه نمايشگاه «ديدار نقش مينا و زر», با حضور علي حاجي شيزري – مديرکل دفتر توسعه آموزش و ترويج معاونت صنايع دستي کشور و جمعي از اساتيد فن و هنرمندان و علاقمندان برگزار مي‌کند.
اين نشست با هدف آشنايي با هنر زري‌بافي، پارچه‌اي که اکنون در منسوجات ايراني، غريب مانده برگزار مي‌شود. از آنجا که شناخت هنرهاي سنتي و بومي در همه جاي دنيا، يکي از مهمترين گذرگاه‌ها براي ارتباط با گذشته و هويت ملي است، با اکران مستند «برادر سيم، خواهر زر» در نظر است تا علاقه‌مندان به هنرهاي سنتي ايراني با هنر زري‌بافي آشنا يي يابند.
” زربفت ” که گرانبهاترين پارچه ايراني است که در ميان نساجي سنتي ايران شهرتي عالمگير دارد، در اين نشست با حضور اساتيد فن و طراحان پيشکسوت به سوالاتي چون چيستي و کاربرد زري بافي ؛ توجه به هنرهاي سنتي و از جمله زري‌بافي و نقش موثر آن در عرصه اقتصادي و هنري ؛ وارد کردن هنرهاي سنتي به حيطه مستندسازي، شکل گيري ايده فيلمنامه مستند ” برادر سيم، خواهر زر ” پرداخته مي‌شود.
تسنيم

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *