کارفرمایان موظف به بیمه کارمندان خود هستند

[ad_1]

به گزارش فرهنگ نیوز، محمد حسن زدا در خصوص نظارت بر کار شرکت‌ها از لحاظ بیمه کارمندان خود، گفت: عدم بیمه برخی کارکنان توسط کارفرمایان شرکتها یک تخلف محسوب می شود که این امر دردو بخش حقیقی و حقوقی توسط سازمان تامین اجتماعی پیگیری می‌شود تا حقی از کارکنان ضایع نشود.

وی افزود: با بازرسی از شرکت‌ها لیست ارسالی کارکنان توسط کارفرمایان به سازمان تامین اجتماعی بررسی می شود این درحالی است که اسامی تمامی کارکنان در شرکت باید در لیست وجود داشته باشد و درصورت رؤیت ناحقی نسبت به افراد جاافتاده از لیست ارائه شده به سازمان با کارفرما برخورد خواهد شد.

معاون فنی و درآمد سازمان خاطر نشان کرد: در بحث نظارت ها تنها به حضور مستقیم در شرکت‌ها اکتفا نمی‌شود بلکه با بازرسی دفاتر قانونی به سرفصل پرداخت های حقوقی و مالی صاحبان شرکت‌ها رجوع شده و بحث پرداخت حقوق به افراد مورد بررسی قرار می‌گیرد بنابر این لیست ارسالی شرکت‌ها با پرداخت های حقوق مقایسه شد و هویت افراد جاافتاده شناسایی می شود.

وی عنوان کرد: بر اساس بخشنامه 539 سازمان تامین اجتماعی افراد بیمه نشده توسط کارفرما می‌توانند با مراجعه به واحدهای رسیدگی به شکایات سازمان تامین اجتماعی نسبت به اخذ حق بیمه خود مراجعه کنند تا بررسی های لازم درقبال حق فرد از کارفرما اقدام شود.
 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *