هشدار اتحاديه اروپا به آمريکا براي تحريم روسيه

[ad_1]

هشدار اتحاديه اروپا به آمريکا براي تحريم روسيه

خبرگزاري آريا – تهران – ايرنا – اتحاديه اروپا ضمن هشدار به آمريکا پيرامون پيامدهاي ناخواسته تحريم روسيه، خواستار هماهنگي با گروه هفت در اين خصوص شد.

به گزارش بامداد يکشنبه ايرنا به نقل از خبرگزاري رويترز، اتحاديه اروپا درخصوص اقدامات کنگره آمريکا در پيشبرد قانون تحريم روسيه، ضمن هشدار پيرامون پيامدهاي ناخواسته اين تحريم ها به واشنگتن، خواستار هماهنگي با هم پيمانان گروه هفت شد.
در پي عزم کنگره آمريکا براي تصويب سريعتر تحريم هاي روسيه، کميسيون اروپا در بيانيه اي از پيامدهاي ناخواسته آن بر يکپارچگي گروه هفت و منافع اقتصادي و امنيت انرژي اتحاديه اروپا ابراز نگراني کرد.
کميسيون اروپا همچنين درخصوص تاثير گسترده اين تحريم ها و بي توجهي آن به تلاش اروپا براي تنوع بخشي به منابع انرژي اين اتحاديه هشدار داد.
در اين بيانيه همچنين با تاکيد بر لزوم هماهنگي ميان شرکاي اقتصادي، تحريم هاي يک سويه عامل تضعيف تلاش هاي مشترک توصيف شده است.
کميسيون اروپا در پايان، کنگره آمريکا و مقام هاي اين کشور را به اقدام هماهنگ با شرکاي خود، از جمله اتحاديه اروپا، دعوت کرد.
به گزارش ايرنا، اعضاي مجلس نمايندگان آمريکا روز شنبه اعلام کردند که درخصوص قانون تحريم روسيه و ايران به اجماع رسيده اند و تلاش دارند نسخه جديد اين قانون را که تحريم هاي کره شمالي نيز به آن افزوده خواهد شد تا پايان تابستان به تصويب برسانند.
خط لوله نورد استريم 2 که براي انتقال گاز به آن سوي بالتيک از سوي شرکت گازپروم روسيه ساخته مي شود، يکي از اهداف تحريم هاي آمريکا عليه روسيه است.
شرکت هاي آلماني نفت و گاز «وينترشل» و تجارت انرژي «يونيپر»، شرکت انگليسي-هلندي «رويال داچ شل»، و شرکت هاي «او.ام.وي» و «انجي» از اتريش و فرانسه در اين پروژه سرمايه گذاري کرده اند.
اتحاديه اروپا نگران است که قانون جديد تحريم روسيه راه را براي تنبيه اين شرکت هاي اروپايي هموار کند.
شبد**9416**1379
مترجم: عليرضا آقازاده** انتشار دهنده: هادي افتخاري

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *