نگاهی به گفت وگوهای امنیتی ایران و روسیه در تهران

[ad_1]

به گزارش فرهنگ نیوز؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، «حسین ذوالفقاری» امروز -سه شنبه- در دیدار با «زوبوف» معاون وزیر داخله روسیه و هیات همراه با اشاره به مذاکرات در خصوص برنامه اجرایی موافقتنامه همکاری وزارت کشور ایران و وزارت داخله روسیه گفت: با پیشنهادات طرف روسی موافقیم و به دنبال توافق خوب با طرف روسی هستیم.

معاون امنیتی وزیر کشور با بیان اینکه پیشنهادات طرف روسی در موافقت نامه همکاری «برنامه اقدام مشترک بین وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و وزارت کشور فدراسیون روسیه» عمدتا مورد قبول طرف ایرانی است گفت: ما نیز پیشنهادات خود را مطرح کرده‌ایم تا در دیدار بعدی در روسیه یا ایران، متن جامعی برای امضای طرفین آماده شود. ما معتقدیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن این موافقت نامه همکاری باید به امضا برسد.

وی در ادامه افزود: مسایلی از قبیل مبارزه با مواد مخدر، آموزش سگ‌های مواد یاب، همکاری های علمی، برگزاری دوره‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف و تبادل تجربیات می تواند در متن نهایی موافقت نامه همکاری گنجانده شود.

ذوالفقاری در پایان گفت: طرف روسی پیشنهادات خوبی ارائه داده که ما با آن موافقیم و اختلاف نظر چندانی هم در این زمینه نداریم و دنبال توافق خوب با طرف روسی هستیم.

ذوالفقاری گفت: ما معتقدیم متن آماده شده در گفت و گوهای انجام شده به اصلاحات جزیی نیاز دارد و برخی بندهای آن باید شفاف‌تر و مشخص‌تر شود.

علاقه مندیم از تجارب ایران درخصوص تامین امنیت بهره ببریم
زوبوف معاون وزیر داخله روسیه نیز با ثمربخش دانستن سفر خود به تهران اظهار کرد: سازماندهی امور مختلف در ایران و روسیه متفاوت است اما اصول مورد نظر هر دو کشور برای همکاری مشترک است.

وی همچنین خاطرنشان کرد: ما علاقه داریم از تجارب ایران در زمینه‌های مختلف از جمله تامین امنیت بهره ببریم و همچنین علاقه مندیم تجربیات خود را به ایران منتقل کنیم.

زوبوف گفت: ما پیشنهادات طرف ایرانی را مورد بررسی قرار می دهیم و معتقدیم همکاری ها باید به نفع هر دو طرف باشد.

زوبوف با دعوت از ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور برای سفر به روسیه گفت: همکاری های دو کشور باید ادامه یابد و منوط به امضای موافقت نامه همکاری نباشد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *