لاوروف: ائتلاف آمريکايي با گروه تروريستي جبهه النصره مبارزه نکرد

[ad_1]

لاوروف: ائتلاف آمريکايي با گروه تروريستي جبهه النصره مبارزه نکرد

خبرگزاري آريا – مسکو – ايرنا – سرگئي لاوروف وزير خارجه روسيه اعلام کرد: ائتلاف تحت رهبري آمريکا در سوريه هيچگاه با جبهه النصره مبارزه نکرده و اقدامي براي سرکوبي اين گروه از تروريست ها انجام نداده است.

به گزارش ايرنا، لاوروف روز جمعه در گفت وگو با شبکه تلويزيوني ان.بي.سي آمريکا گفت: به خاطر بي ميلي آمريکا براي مبارزه با گروه تروريستي جبهه النصره، توافق اين کشور با روسيه براي هماهنگي اقدام ها عليه تروريست ها در سوريه شکست خورد.
خبرگزاري اسپوتنيک به نقل از سخنان لاوروف نوشت: ائتلاف آمريکايي که کمابيش با گروه تروريستي داعش مبارزه مي کرد، از سرکوبي گروه جبهه النصره خودداري و در واقع براي حفظ اين گروه تلاش کرد.
وي افزود: تمامي شواهد حاکي از اين واقعيت و رويکرد ائتلاف آمريکايي در قبال گروه جبهه النصره بود.
وزير خارجه روسيه همچنين تاکيد کرد: مانع اصلي حل و فصل مساله سوريه، وجود تهديد تروريستي در اين کشور است. مسکو براي مبارزه موثر با تروريست هاي ضدسوري همچنان تلاش مي کند.
وي در اين زمينه به مذاکرات و توافق هاي روسيه با ايران، ترکيه، آلمان، آمريکا و معارضان مسلح سوريه اشاره کرد و افزود: تلاش مي کنيم، اقدامات جنگي را بين ارتش سوريه و معارضان ميهن دوست پايان دهيم.
لاوروف در ادامه مصاحبه نيز به ايجاد مناطق امن در سوريه به عنوان طرح مهم حل مسائل اين کشور اشاره و ابراز اميدواري کرد که با اجراي آن، مبارزه موثرتري با گروههاي تروريستي از جمله جبهه النصره انجام گيرد.
وزير امور خارجه روسيه پيشتر نيز گفته بود که نابودي داعش، جبهه النصره و ساير گروههاي تروريستي در سوريه همچنان در اولويت قرار دارد.
وي خاطرنشان کرد: بارها تاکيد کرده ايم که هدف اصلي نابودي گروههاي تروريستي در فهرست مربوطه شوراي امنيت سازمان ملل است.
گروههاي تروريستي ضدسوري شش سال قبل و پس از آغاز بحران در سوريه با جذب نيرو از تمامي نقاط جهان از جمله کشورهاي عربي، آسياي ميانه و اروپايي با حمايت برخي کشورهاي منطقه، آمريکا و متحدان غربي شکل گرفتند و عراق را نيز دستخوش جنگ کردند.
داعش و جبهه النصره (گروه متشکل از چند گروه کوچک تر تروريست ها) خطرناک ترين تروريست هاي فعال در سوريه هستند و از کمک هاي آشکار و پنهان غربي و عربي بهره مي برند.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادي مولوي نيا

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *