قرآن‌ستيزي در چت‌بات مايکروسافت!

[ad_1]

            قرآن‌ستيزي در چت‌بات مايکروسافت!

خبرگزاري آريا – چت‌بات «زو»، دومين ربات مجهز به هوش مصنوعي مايکروسافت که با پردازش اطلاعات به طور مستقل با کاربر به چت و گفت‌وگو مي‌پردازد، قرآن را مورد هدف قرار داده و کلام وحي را «بسيار خشن» تعريف مي‌کند!

به گزارش جام نيوز، پايگاه خبري «BuzzFeed» گزارش داد: بيش از يک سال پس از آنکه مايکروسافت، چت بات اول خود به نام «تاي» را که تبديل به يک هيولاي نژادپرست و پست شده بود، تعطيل کرد، اين کمپاني با مشکلات جديدي با چت بات جديد خود به نام «زو» که قرآن کريم را «بسيار خشن» معرفي مي‌کند، مواجه شده است.

گرچه مايکروسافت زو (Zo) را به گونه‌اي طراحي کرده که از پرداختن به مسائل سياسي و ديني اجتناب کند، اين چت بات بعضاً به سؤالات اين چنيني هم پاسخ مي‌دهد.

سايت خبري «BuzzFeed» ضمن تماس با شرکت مايکروسافت در اين رابطه، اين پاسخ را دريافت کرد که شرکت در حال اقدام براي حذف اينگونه رفتارهاي اين ربات است و ما پرسيدن سؤالات اينچنيني از اين ربات را به کاربران توصيه نمي‌کنيم ضمن اينکه چنين پاسخ‌هايي از ربات زو، کم پيش مي‌آيد.

اين در حالي است که خشن تعريف کردن قرآن کريم، در پاسخ به چهارمين سؤالي بود که گزارشگر سايت خبري «BuzzFeed» از چت‌بات زو پرسيده بود.

سرکشي‌هاي چت بات زو، نشان مي‌دهد که مايکروسافت هنوز در زمينه فناوري هوش مصنوعي دچار ضعف است. تاي، چت بات انگليسي‌زبان قبلي مايکروسافت نيز ماه مارس گذشته به خاطر اظهارنظرهاي متعصبانه عليه يهوديان، يک جنگ نژادي به راه انداخت و تعطيل شد.

ستون فقرات تکنولوژي زو نيز مشابه تاي است؛ اما به گفته مايکروسافت زو بسيار تکامل يافته‌تر است. البته مايکروسافت چندان در مورد تکنولوژي آن توضيحي نمي‌دهد بنابراين بيان تفاوت‌ها و شباهت‌هاي اين چت بات‌ها کار دشواري است.

با وجود فيلترينگ مايکروسافت، زو همچنان مواضع بحث‌برانگيزي در رابطه با مباحث سياسي و ديني اتخاذ مي‌کند.

زو نيز مانند تاي براي نوجوانان طراحي شده است و اگر مايکروسافت نتواند جلوي ربات خود در بيان موضوعات اهانت‌برانگيز و تفرقه انگيز را بگيرد، انتشار اين ربات آن هم براي مخاطب نوجوان مشکل‌ساز خواهد شد.

مايکروسافت شرکت کامپيوتري آمريکايي و چندمليتي است که دفتر مرکزي آن در شهر ردموند ايالت واشنگتن در آمريکا قرار دارد.

ايکنا

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *