رييس پليس مواد مخدر ناجا تاکيدکرد: قانون جديد مبارزه با مواد مخدر، اعطاي تسهيلات به قاچاقچيان است

[ad_1]

      رييس پليس مواد مخدر ناجا تاکيدکرد:      قانون جديد مبارزه با مواد مخدر، اعطاي تسهيلات به قاچاقچيان است

خبرگزاري آريا – رئيس پليس مبارزه با موادمخدر ناجا با واکنش درباره قانون جديدمبارزه با موادمخدر گفت: از ابتداي امسال، 48 هزار و 717 معتاد جمع آوري و 60 هزار و 26 خرده فروش دستگير شدند.

به گزارش سرويس حوادث جام نيـوز، سردار مسعود زاهديان گفت:جرايم سازمان يافته يک معضل جدي به شمار مي آيد به گونه اي که کثيف ترين جرايم و نيز آسيب هاي اجتماعي با مواد مخدر ارتباط پيدا مي کند.

وي با اشاره به حضور آمريکا در افغانستان، بيان کرد: در ابتداي حضور آمريکايي ها در افغانستان، 185تن ماده مخدر در اين کشور،کشت مي شد اما اين ميزان به 4400 تن و امسال نيز پيش بيني مي شود به 7 هزار تن برسد.

زاهديان با بيان اينکه سال گذشته از کل کشفيات 710 تني مواد مخدر، 631 تن از سوي پليس مبارزه با مواد مخدر کشف شد، عنوان کرد: طي اين مدت، هشت هزار و 880 عمليات مسلحانه با قاچاقچيان مواد مخدر داشتيم که در اين عمليات ها، هشت شهيد و 10 جانباز تقديم کشور کرديم.

وي با بيان اينکه در سال گذشته، دو هزار و 195 باند قاچاق مواد مخدر منهدم و 59 هزار و 99 خرده فروش در سطح کشور جمع آوري شدند، گفت: از ابتداي امسال، 48 هزار و 717 معتاد جمع آوري و 60 هزار و 26 خرده فروش دستگير شدند.

قانون جديد مبارزه با مواد مخدر، اعطاي تسهيلات به قاچاقچيان است
سردار بهمن اميري مقدم فرمانده انتظامي خراسان رضوي نيز در همايش سالروز روز جهاني مبارزه با موادمخدر و تجليل از خانواده شهدا و جانبازان و قدرداني از فعالان عرصه مبارزه با مواد افيوني، اظهارداشت: امروز پديده مواد مخدر و اعتياد فقط يک‌ آسيب اجتماعي نيست بلکه يک معضل تهديد کننده امنيت جامعه محسوب مي شود

وي به پنج اولويت مطرح شده از سوي مقام معظم رهبري در بحث آسيب هاي اجتماعي اشاره و بيان کرد: مهم ترين و اولين شاخص مطرح شده از سوي ايشان، موضوع “اعتياد و مواد مخدر” مي باشد که امروز به يک معضل تهديد کننده جهاني تبديل شده است.

سردار”اميري مقدم ” تصريح کرد: قاچاقچيان بين المللي، تجهيزات پيشرفته و پيچيده در اختيار دارند و آنها با بهره گيري از علوم نوين، مواد مخدر را از طبيعي به صنعتي تبديل کرده و جوانان را مورد آسيب قرار داده اند.

فرمانده انتظامي خراسان رضوي اظهار داشت: با بالا رفتن تنوع موادمخدر که توطئه استکبار جهاني براي توليد موادافيوني مي باشد، تهديدي جدي براي گرفتار کردن جوانان ما به مواد مخدر محسوب مي شود.
وي با بيان اينکه از ابتداي امسال قريب به 10 تن انواع موادمخدر در خراسان رضوي کشف شده است، گفت: طي اين مدت، بيش از 20 باند توزيع مواد افيوني در عمليات هاي گسترده و مستمر پليس، متلاشي شده اند .
سردار اميري مقدم تاکيد کرد: در بحث پيشگيري و مبارزه با مواد مخدر بايد اين روند را به موضوعي اجتماعي تبديل کنيم و راهکارهاي اجتماعي و فرهنگي براي مقابله با اين پديده شوم را داشته باشيم .
جمع آوري بيش از 48 هزار معتاد از ابتداي امسال تاکنون/ انهدام دو هزار و 195 باند قاچاق موادمخدر در سال گذشتهدر ادامه اين مراسم،
حجت الاسلام ” علي مظفري” مديرکل دادگستري خراسان رضوي در اين همايش، اظهارداشت: قانون جديد مبارزه با مواد مخدر در دستور کار کميسيون حقوقي مجلس قرار گرفته و قصد دارد اعدام قاچاقچيان را حذف کند که به هيچ عنوان به صلاح کشور نيست.
وي با بيان اينکه حدود يک سال از زمزمه هاي اصلاح قانون مبارزه با مواد مخدر مي گذرد، افزود: بنده بيش از 30 سال در اين عرصه حضور داشته ام و با آثار شوم اين پديده آشنايي کامل دارم، هيچ خانواده اي در کشور ار اين بلاي بزرگ در امان نيست.
مدير کل دادگستري خراسان رضوي گفت: امروز در اجراي قانون جديدي که در مجلس دنبال مي شود، قصد دارند مجازات اعدام و حبس به حبس درجه يک با 30 سال و درجه 2 تبديل شود؛ با اين قانون، افراد قاچاقچي مي توانند از قانون عفو و تخفيف استفاده کنند و آزاد شوند.
مظفري با بيان اينکه اين قانون در واقع اعطاي تسهيلات به قاچاقچيان است، خاطرنشان کرد: با برداشتن حکم اعدام، حبس ابد يا تقليل آن، دستگاه قضائي به ندرت خواهد توانست براي قاچاقچيان خشن و باندهاي سازمان يافته، حکم اعدام را که بسيار پيشگيرانه است، صادر کند.
مديرکل دادگستري خراسان رضوي با بيان اينکه امروز پرونده هاي مواد مخدر در دستگاه قضا به صورت ويژه و در شعب منتخب بررسي مي شود، عنوان کرد: ديگر مثل گذشته به صورت ظاهري به پرونده هاي مواد مخدر نگاه نمي شود بلکه تحقيقات صورت گرفته، نشان مي دهد بسياري از پرونده هاي اقتصادي، جنايي و کلاهبرداري ريشه در مواد مخدر دارد.
تغيير رويکرد مصرف مواد به صنعتي به بهانه هاي واهي و جعلي همچون حافظه و لاغري
“عليرضا رشيديان” استاندار خراسان رضوي ديگر سخنران اين همايش بود با اشاره به روش هاي فعلي، برخورد و درمان معتادان روش هاي سلبي را ناکارآمد توصيف و بر حرکت به سمت روش هاي ايجابي تاکيد کرد.
وي با اشاره به لزوم فراهم کردن زمينه بازگشت معتادان به جامعه پس از درمان، گفت: اين افراد، علاوه بر درمان، به شغل خوب هم نياز دارند تا اين چرخه تکميل شود.
رشيديان ادامه داد: مسئله مبارزه با مواد مخدر يک آسيب جدي نه تنها در حوزه سلامت بلکه در حوزه فرهنگي-اجتماعي، و سرمنشأ بسياري از آسيب هاي اجتماعي نظير حبس و طلاق است.
استاندار خراسان رضوي با بيان اينکه مقابله موثر با اين پديده بايد همه جانبه باشد، خاطر نشان کرد: در جامعه امروز هيچ نهاد و دستگاهي به تنهايي نمي تواند به اين مسير وارد شود.
وي با انتقاد از تغيير رويکرد مصرف مواد مخدر از سنتي به صنعتي به بهانه هاي واهي و جعلي همچون حافظه و لاغري، گفت: خانواده ها بايد در اين زمينه حساس باشند.
استاندار خراسان رضوي افزود: سازمان هاي بين المللي مي دانند که ايران با توجه به مسير ترانزيت بين المللي در مبارزه با مواد مخدر نه تنها به مردم کشور خود بلکه به مردم جهان خدمت مي کند و بايد قدردان 3800 شهيد سرافراز مبارزه با قاچاق مواد مخدر کشور باشند.
گفتني است، در پايان اين مراسم 15 تن و 800 کيلوگرم ماده مخدر امحاء شد.
مهر
110

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *