راه‌هايي براي جلوگيري از آسيب ديدگي در ورزش

[ad_1]

راه‌هايي براي جلوگيري از آسيب ديدگي در ورزش

خبرگزاري آريا –

آسيب ديدگي در ورزش
ورزشکاران بايد از آسيب‌ديدگي‌ جلوگيري کنند و راههايي براي ريکاوري بهتر داشته باشند

ورزش براي سلامتي بسيار مفيد است. با اين وجود ورزشکاران بايد از آسيب‌ديدگي‌ جلوگيري کنند و راههايي براي ريکاوري بهتر داشته باشند.

راه‌هايي براي جلوگيري از آسيب‌ديدگي‌ ورزش وجود دارند که عبارتند از:

1. محدوديت‌هاي خود را بشناسيد:
اين که به بدن خود فشار بياوريد فايده‌اي ندارد و بيشتر به شما آسيب مي‌زند. محدوديت بدن خود را بشناسيد و سعي کنيد که آمادگي جسماني خود را افزايش دهيد تا بدون آسيب بمانيد.

2. به بدن خود توجه کنيد:
گاهي اوقات افراد با وجود اين که احساس درد مي‌کنند ورزش مي‌کنند. بهتر است به بدن خود توجه کنيد و دردها را ناديده نگيريد. در صورتي که آسيب ديده ايد استراحت کنيد و به پزشک مراجعه کنيد.

3. قبل و بعد از ورزش حرکت کششي انجام دهيد:
حرکات کششي بسيار براي بدن مفيد هستند. اين حرکات باعث مي‌شوند که عضلات آمادگي لازم براي ورزش را پيدا کنند. بدن را گرم کنيد و قبل از وزنه زدن حرکت کششي انجام دهيد. پنج تا 10 ‌دقيقه قبل از ورزش حرکت کششي انجام دهيد.

3. غذا سالم مصرف کنيد:
اگر مي خواهيد بدن شما به بهترين شکل عمل کند بايد مواد مورد نياز بدن را تامين کنيد. ورزش به تنهايي شما را به آن چه مي خواهيد نمي رساند.

4. استراحت بسيار مهم است:
داشتن روزهاي استراحت بسيار مهم است. شما بايد به عضلات خود براي ريکاوري زمان بدهيد. نگران روزهاي استراحت نباشيد. استراحت بين ورزش به معناي تنبلي نيست. مي توانيد چهار – پنج روز در هفته‌ ورزش کنيد و بقيه روزها را استراحت کنيد.

5. به اندازه کافي بخوابيد:
اگر بدانيد که در زمان استراحت براي بدن شما چه اتفاقي مي افتد متعجب خواهيد شد. بهتر است به اندازه کافي بخوابيد. در اين صورت بدن شما خود را ترميم مي‌کند و انرژي لازم براي روز را به دست مي آورد.

منبع: ايسنا

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *