راه‌حل ابتکاري براي مناطقي که تحت پوشش آنتن تلفن همراه نيستند

[ad_1]

راه‌حل ابتکاري براي مناطقي که تحت پوشش آنتن تلفن همراه نيستند

خبرگزاري آريا – بسياري از ما در زندگي روزمره خود به تلفن همراه وابسته شده‌ايم. اين وسيله ديگر براي برقراري ارتباط نيست و انبوهي از خدمات مبتني بر شبکه نظير دسترسي به اينترنت، انواع شبکه‌هاي اجتماعي، موقعيت‌يابي و حتي خريد و فروش آنلاين را در اختيارمان قرار مي‌دهد.

در اين ميان، شايد براي شما هم پيش آمده باشد که به دلايل مختلفي، ديگر به شبکه مخابراتي دسترسي نداشته باشيد. حضور در مناطق جنگلي يا کوهستاني، وجود کاربر زياد روي شبکه يا حتي از کار افتادن زيرساخت‌هاي پوشش آنتن تلفن همراه به خاطر بلاياي طبيعي، همگي مي‌تواند از جمله اين دلايل باشد.
سانت (Sonnet) ابزار جديدي است که مي‌تواند در اين شرايط به ما براي برقراري ارتباط با شبکه کمک کند. سانت يک گجت کوچک (به اندازه کف دست) است. کافي است واي‌فاي گوشي هوشمند خود را روشن کنيد و به اکسس پوينت سانت متصل شويد. در گام بعدي نيز مي‌توانيد از طريق اپليکيشن ويژه سانت، پيام متني، صوتي يا تصويري و نيز موقعيت جغرافيايي خود را بدون نياز به بهره‌گيري از پوشش آنتن شبکه مخابراتي براي ديگران ارسال کند.
عملکرد دقيق سانت به اين صورت است که اين اطلاعات از گوشي بدون دسترسي به پوشش شبکه به فردي ديگر که حداکثر در شعاع پنج کيلومتري از او قرار دارد و مجهز به يک دستگاه سانت ديگر است، ارسال مي‌شود. اگر اين کاربر دوم به آنتن دسترسي داشته باشد، کاربر اول مي‌تواند به کمک اين واسطه به شبکه متصل شود. همچنين امکان ايجاد شبکه‌اي توري از کاربران مختلف با فواصل حداکثر پنج کيلومتري از هم براي ايجاد پوشش مخابراتي در مناطق بدون آنتن نيز وجود دارد. در واقع سانت بدون بهره‌گيري از آنتن شبکه، ارتباط ماهواره‌اي و نيز بدون هيچ هزينه‌اي، اين کار را انجام مي‌دهد.
سانت ضدآب و نيز ضدگردوغبار است و باتري 4000 ميلي‌آمپري آن مي‌تواند انرژي مورد نياز دستگاه را تا 24 ساعت تامين کند.
افزون بر اينها، دکمه ويژه‌اي به عنوان دکمه اضطراري در اپليکيشن سانت وجود دارد که در صورت فشرده شدن، پيغامي حاوي موقعيت دقيق جغرافيايي او به ساير کاربران داراي سانت در اطرافش ارسال مي‌شود. اين گزينه بويژه براي کوهنوردان يا افرادي که براي ماجراجويي و تفريح به دل طبيعت مي‌روند، کاربرد دارد.
منبع: kickstarter.com
مترجم: صالح سپهري‌فر

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *