انهدام 11هزار باند و کشف 2500 تن مواد مخدر

[ad_1]

انهدام 11هزار باند و کشف 2500 تن مواد مخدر

خبرگزاري آريا – دبيرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد، 11هزار باند قاچاقچيان مواد مخدر در 4 سال اخير منهدم و 2500تن انواع مواد مخدر و قرص روانگردان از آنان کشف شده است.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاري فارس، عبدالرضا رحماني فضلي در مراسم سالروز جهاني مبارزه با مواد مخدر در تالار وزارت کشور با بيان اينکه با همت همه دستگاه‌هاي انتظامي، نظامي، قضايي و اطلاعاتي عملکرد قابل قبولي با توجه به شرايط کشور و در منطقه داشته‌ايم، گفت: دفتر مبارزه با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد امسال تأکيد فراواني بر پيشگيري اوليه داشته است.
وي افزود: پيشگيري اوليه از اعتياد و بازتواني معتادان و صيانت از آنها در جامعه و ترک اعتياد در دنيا بسيار مهم است.
وزير کشور تصريح کرد:‌ فعالان جرائم سازمان يافته و فرامليتي مانند قاچاق مواد مخدر، سلاح و قاچاق انسان به طور همزمان اقدام به سودجويي مي‌کنند و درآمدهاي حاصل از آن متأسفانه به سيستم‌هاي اقتصادي قانوني در کشورها وارد مي‌شود که مستقيماً با ايجاد فساد در فرايندهاي اقتصادي جامعه را دچار دردسر مي‌کنند.
وي خاطرنشان کرد: ستاد مبارزه با مواد مخدر در سال‌هاي اخير با درک واقعيت‌هاي موجود و بيان آن تلاش کرده از ابعاد و حجم آسيب‌هاي اجتماعي اعتياد سطوح مختلف جامعه را مطلع کند. ضمن اينکه سطوح مختلف حاکميت و مديريت‌هاي اجرايي آن هم ضمن ايجاد گفتمان‌هاي لازم توانسته ائتلافي فراگيري براي مهار آن در کشور ايجاد کند.
رحماني فضلي افزود: رهنمودهاي مقام معظم رهبري در جلسات متعددد که در حضور ايشان برگزار شده است منجر به تعيين اولويت براي کاهش آسيب‌هاي اجتماعي مبارزه با مواد مخدر از سوي معظم‌له و همچنين اتخاذ راهبرد اجتماعي در اين مسير از سوي د ولت شده است.
رحماني فضلي گفت: 8 هزار و 880 عمليات و درگيري مسلحانه با قاچاقچيان مواد مخدر منجر به انهدام 11 هزار باند شده است. ضمن اينکه 2500 تن انواع مواد مخدر و قرص روانگردان هم در 4 سال اخير کشف شده است.
وي اظهار داشت: بيش از 785هزار نفر از متقاضيان ترک اعتياد در 4 سال اخير درمان شده‌اند همچنين 85 درصد از مراکز درماني توسط بخش خصوصي مديريت مي‌شود.
رحماني فضلي با بيان اينکه 86 هزار نفر از معتادان متجاهر در سال‌هاي اخير دستگير شده‌اند، افزود:‌ اين ميزان نشان‌دهنده رشد 174 درصدي نسبت به سال‌هاي قبل است.
وي افزود: در تهران ظرفيت پذيرش معتادان متجاهر از 500 نفر به 10 هزار نفر افزايش يافته ضمن اينکه در ايام نوروز سال جاري هم توانسيتم 12 هزار معتاد متجاهر را از 6 استان جمع‌آوري و دستگير کنيم که هم‌اکنون آنها در مراکز درمان تحت نظر هستند.
وزير کشور گفت:‌ ستاد مبارزه با مواد مخدر توانسته در سال‌هاي اخير از 2 هزار و 365 سازمان مردم‌نهاد حمايت‌هاي لازم را به عمل آورد ضمن اينکه در اين مدت هم 155 هزار معتاد بهبود يافته‌اند.
وي در ادامه اين همايش با بيان اينکه 210 مرکز اشتغالزايي ويژه معتادان در سراسر کشور راه‌اندازي شده است،‌گفت:‌آسيب‌هاي ناشي از مواد مخدر مي‌تواند منجر به بروز جرائم ديگر شود که در ايران و دنيا شرايط در اين زمينه شبيه هم است. لذا اين مسير مي‌طلبد تا کشورهاي مختلف عرصه بين‌الملل همکاري‌هاي فعالانه‌تري را با يکديگر داشته باشند.
رحماني فضلي در پايان با بيان اينکه اميدوارم با کمک همه مسئوليني که دغدغه سلامت اجتماعي دارند پيروزي نهايي را در عرصه مبارزه با مواد مخدر داشته باشيم و بايد بدانيم که تاکنون 3700 شهيد و 12 هزار جانباز در عرصه مبارزه با مواد مخدر تقديم کرده‌ايم.
انتهاي پيام/

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *